


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Length | 5.9 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Self Resonant Frequency | 3.2 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 140 mA |
| DC Resistance (DCR) | 3.92 Ω |
| Test Frequency | 796 kHz |
| Military Standard | Not |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 330 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| DC Current | 200 mA |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
